Mis see koeraga võimlemine täpselt on?

Avaldatud 15.01.2019

Võimlemine üksi ei ole tasakaalus füüsiline treening, küll aga moodustab võimlemine tasakaalus füüsilise treeningu ühe osa ja ülejäänud treeningu alustala – hea rühi. Ilma stabiliseerivate harjutusteta (loe: võimlemiseta) ei saa me rääkida tasakaalus treeningplaanist mitte ühegi koera puhul.

Kus mu käpad on?

Vol 2. Avaldatud 03.01.2019

Koerte kehatunnetuse arendamine peaks kindlasti kuuluma meie ühise elustiili juurde. Ükskõik kas tegu on kodu- või sportkoeraga, talle tulevad kehatunnetuse arendamise harjutused igal juhul kasuks, lihtsalt eesmärgid määravad ära taseme, milleni peaksime oma koera treenima.

Kus mu käpad on?

Vol 1. Avaldatud 26.12.2018

Kehatunnetuse arendamise kõige olulisem roll ongi aju ja lihaste parima võimaliku koostöö harjutamine ning hea lihasmotoorika juurutamine. Seeläbi muutub igasugune lihastreening efektiivsemaks (aju ja lihased suhtlevad nüüd omavahel paremini), samuti paraneb lihaste reaktsioonikiirus.

Võimlemise A&O: seismine

Avaldatud 28.03.2018

Miks on tasakaalus seis nii oluline? Aga selle pärast, et seismine on liikumise alus ning mõnes mõttes võiks justkui öelda, et koera seisak reedab, kui heas tasakaalus ta lihaskond on. Nagu tuntud koolitaja Kay Laurence on öelnud: tasakaalus liikumise saamiseks õpeta koer tasakaalus seisma.

Ohutus ennekõike

Avaldatud 21.02.2018

Kas meile on oluline parandada koera füüsilist vormi, et ta karjäär võimalikult vigastustevaba oleks ja ta meiega koos meie poolt valitud ala võimalikult pikalt harrastada saaks? Või on meile oluline teha äge video visuaalselt võimalikult fläshide harjutustega, mida siis sõpradega jagada ja palju laike koguda?

Kutsika füüsilisest treeningust

Avaldatud 07.09.2017

Kutsikatel võib pidada luude kasvamise üldjuhul lõppenuks 18-kuuselt. Kuni kasvuplaatide sulgumiseni on tegu pehme materjaliga, mis on õrnem kui näiteks lihased, kõõlused või sidemed. Seetõttu võib kutsikal juhtuda, et lihaste, sidemete ja kõõluste asemel vigastab ta liigse koormuse puhul hoopis kasvuplaati. Miks see oluline on?

Kuidas valida koerale võimlemisvahendeid?

Avaldatud 03.06.2017

Kui meie eesmärk on lihtsalt natuke midagi toredat koos teha, siis võib juhtuda, et võimlemiseks ei olegi mingit varustust vaja. Kui meie koer aga tegeleb spordiga, siis on oluline, et ta oleks parimas võimalikus vormis. Ka suuremate ambitsioonide puhul on võimalik varustuseta väga palju ära teha, aga korralik võimlemisvarustus kiirendab oluliselt protsessi ning võimaldab tihti kaugemale jõuda.

Millest peaks algama koera fitnesstreening?

Avaldatud 23.05.2017

Koerte (ja ka inimeste) lihastreening peaks järgima põhimõtet, et kõigepealt taga liigeste stabiilsus, siis lisa jõutreening ning alles seejärel võib jõud+kiirus arendamise peale mõelda. Inglise keeles näeb see välja nii: stability → strength → power. Iga etapp on eelduseks järgmisele ning etappe vahele jättes tekib tõsine risk koerale hea asemel hoopis kahju teha.

Istu, kaks

Avaldatud 13.12.2016

Tehniline oskus (elementide koolitus) on koera treeningust üks väiksemaid osasid, enne on vaja tagada harjutusteks vajalik füüsiline vorm ja vaimne valmisolek. Hea füüsiline vorm teeb igasuguse tehnilise soorituse oluliselt lihtsamaks.

Süvalihaseid kellelegi?

Avaldatud 06.12.2016

Arvestades selgroo rolli nii meie kui koerte kehades, on selgroo kaitse ja rühi hoidmine üks olulisemaid süvalihaste rolle. Ma ei suuda seda ületähtsustada. On aeg vaadata koeri objektiivse pilguga: kas ta jookseb kiiresti ja on seega heas vormis või tal on selg sirge ja on hoopis selle tõttu heas vormis?

Tulemus sõltub eesmärgist

Avaldatud 28.11.2016

Trikkide tegemine tundub vägagi popp “võimlemine” olevat, aga eesmärk on hoopis teine: õpetada koerale lahedaid asju, mis võivad (aga ei pruugi) olla füüsiliselt arendavad. Võimlemine seevastu on väga eesmärgipärane füüsiline harjutus, mis baseerub tugevalt just nüansside märkamisel.

Kui “ei” tähendab “ei”

Avaldatud 18.11.2016

Oma kõhklusega ei üritanud Kino minu autoriteeti proovile panna. Ta ei üritanud katsetada, kas nüüd äkki on see tema hetk, tema võimalus maailm enda käpa alla saada. Oma kõhklusega üritas Kino mulle hoopis öelda, et harjutus oli liiga raske, ta ei olnud valmis selleks, ta oli väsinud või hoopis pind oli tema jaoks liialt libe.

Miks elevandid ei hüppa?

Avaldatud 16.11.2016

Nurkadeks kutsutakse üldiselt koera esijalgade ja tagajalgade pikkade luude vahelisi nurki. Nii lihtne see ongi 🙂 Tihti räägitakse “ilusatest” nurkadest, mis on tegelikult subjektiivne arvamus. Meid huvitab rohkem funktsionaalsus ning seetõttu peame paratamatult juttu tegema sirgetest ja ülenurgitud nurkadest.

Füüsiline enne käitumuslikku

Avaldatud 05.11.2016

Ma olen üsna kindel, et kõikidele koeraomanikele on tuttav tunne, kus palud koeral midagi teha, see midagi on koerale juba tuttav ülesanne, ning koer kas ei tee, teeb seda kõhklevalt või hoopiski loobub üritamast. Enamasti proovime ikka ja jälle uuesti, täpselt sama harjutust ja koer justkui ikka ei tee nii nagu me enda meelest oleme õpetanud.

Sitsida või mitte sitsida?

Avaldatud 12.10.2016

Sitsimine on hakanud kulutulena levima erinevates koerte fitnessiga tegelevates ringkondades kui “ülihea selja- ja kõhulihaseid tugevdav harjutus”. Siinkohal tahaksin arutleda teemal, kas sitsimine on tõesti hea harjutus alustamaks koera üldfüüsilist treeningut või oleks see hea harjutus hoopis juba heas vormis ja treenitud koerale?

Otsid meie blogi vanal heal tuttaval kujul?

Leiad selle siit: https://pipfit.wordpress.com/ 


Vana lehte me enam ei hoolda ja seal infot ei uuendata!